top of page
YENİ SİDA! ASELSAN MARLİNİ NATO İSTEDİ!  NATONUN İLK SİDASI OLACAK! , HERKES SİHALARA BAKIYORDU
01:40

YENİ SİDA! ASELSAN MARLİNİ NATO İSTEDİ! NATONUN İLK SİDASI OLACAK! , HERKES SİHALARA BAKIYORDU

#aselsan #marlin #sida YENİ SİDA! ASELSAN MARLİNİ NATO İSTEDİ! NATONUN İLK SİDASI OLACAK! , HERKES SİHALARA BAKIYORDU Türkiye'den dünyada bir ilk daha! Yerli "Marlin Sida" denizde Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda ASELSAN ve SEFİNE Tersanesi iş birliğiyle dünyanın elektronik harp kabiliyetlerine sahip ilk insansız su üstü aracı geliştirildi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda ASELSAN ve SEFİNE Tersanesi iş birliğiyle dünyanın elektronik harp kabiliyetlerine sahip ilk insansız su üstü aracı geliştirildi. Dünyanın elektronik harp kabiliyetine sahip ilk insansız su üstü aracı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı koordinasyonunda ASELSAN ve SEFİNE Tersanesi işbirliğiyle Türkiye’de geliştirildi. İsmini açık denizlerde çok süratli ilerleyebilen bir balık türünden alan Marlin Sida, üstün teknolojisi ve taşıyabildiği faydalı yüklerle ve yerli mühimmatlar ile benzerlerinden çok farklı. Marlin Sida’nın kıyı veya açık denizde savunma ve taarruz maksatlı deniz harbi operasyonlarında kullanılması planlanıyor. Su altı operasyonlarında bile kullanılabilen SİDA, elektronik harp yetenekleri ile donatıldı. Sizlere Kaliteli İçerik Sunmaya Devam Ediyoruz. Kanalımıza Abone Olmayı ve Sizler için Büyük emekler ile hazırladığımız videolarımız Beğenmeyi Lütfen Unutmayınız... #Teknikbilgiler...... İş Ortaklığı, Reklam İş Birliği, Ürün Tanıtımı ve Ürün Yerleştirme Çalışmaları için teknikbilgilerr@gmail.com e-mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
AZERBAYCAN TB2 DEN S-300 AVI  | #Bayraktar #Tb2 SİHA ile #ermenistan'a ait #s300 sistemini vurdu!!!
03:25

AZERBAYCAN TB2 DEN S-300 AVI | #Bayraktar #Tb2 SİHA ile #ermenistan'a ait #s300 sistemini vurdu!!!

AZERBAYCAN TB2 DEN S-300 AVI | #Bayraktar #Tb2 siha ile #ermenistan'a ait #s300 sistemini vurdu!!! TB2 AZERBAIJAN HANCURKAN S 300 ARMENIA#terbaru#türkiye Ermenistan'a ağır darbe! Azerbaycan, Bayraktar TB2 SİHA'lar ile Ermenistan Mevzilerini ve s-300 hava savunma sistemlerini vurdu! Azerbaycan ordusunun Ermenistan'a ait mevzileri ve S-300 hava savunma sistemlerini Bayraktar TB2 SİHA ve Harop kamikaze dronuyla imha ettiği anların görüntüleri yayımlandı. Azerbaycan-Ermenistan sınırında gerginlik sürüyor. Azerbaycan ordusunun Ermenistan ordusuna ait mevzileri hedef aldığı anların görüntüleri paylaşıldı. Görüntülerde Bayraktar TB2 SİHA ve Harop kamikaze dronu kullanılarak Ermenistan'a ait Rus yapımı iki S-300 hava savunma sistemi, Ermenistan topçu mevzisi, askeri karakol ve sığınak gibi askeri hedeflerin yok edildiği görüldü. ERMENİSTAN'IN SALDIRILARINDA 2 AZERBAYCANLI SİVİL YARALANDI Azerbaycan Savunma Bakanlığı ve Başsavcılığı tarafından yapılan ortak açıklamada, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin 12 Eylül gece saatlerinden başlayarak Azerbaycan-Ermenistan devlet sınırının Daşkesen, Kelbecer, Laçın ve Zengilan istikametlerinde geniş çaplı provokasyonu sonucu 2 Azerbaycanlı sivilin yaralandığı bildirildi. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu, diğerinin ise tedavisinin ardından taburcu edildiği kaydedildi. Sizlere Kaliteli İçerik Sunmaya Devam Ediyoruz. Kanalımıza Abone Olmayı ve Sizler için Büyük emekler ile hazırladığımız videolarımız Beğenmeyi Lütfen Unutmayınız... #Teknikbilgiler...... İş Ortaklığı, Reklam İş Birliği, Ürün Tanıtımı ve Ürün Yerleştirme Çalışmaları için teknikbilgilerr@gmail.com e-mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
YUNANİSTANLA ORTAK TATBİKAT MI?   | MAVİ BALİNA NUSRET 2022 | NATONUN EN BÜYÜK TATBİKATI
02:55

YUNANİSTANLA ORTAK TATBİKAT MI? | MAVİ BALİNA NUSRET 2022 | NATONUN EN BÜYÜK TATBİKATI

YUNANİSTANLA ORTAK TATBİKAT MI? | MAVİ BALİNA NUSRET 2022 | NATONUN EN BÜYÜK TATBİKATI #tatbikat #nato NATO, Rusya'ya karşı Türk deniz gücünü sınıyor NATO güçleri, Adalar Denizi ve Doğu Akdeniz'de süren Mavi Balina-Nusret 2022 Tatbikatı ile önümüzdeki dönem NATO Mukabele Kuvveti Deniz Unsur Komutanlığı görevini üstlenecek Türk Donanması'nın harekât hazırlık seviyesini değerlendiriyor NATO, Rusya'ya karşı Türk deniz gücünü sınıyor Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı 11 Eylül'de başlayan ve Doğu Akdeniz ile Adalar Denizi’nde düzenlenen Mavi Balina-Nusret 2022 Tatbikatı devam ediyor. Tatbikat ile Ocak 2023’te NATO Mukabele Kuvveti Deniz Unsur Komutanlığı görevini üstlenecek Türk Donanması ile İspanya Deniz Kuvvetleri amfibi unsurlarının harekâta hazırlık seviyesi değerlendiriliyor. Bu kapsamında kurulan Türk Yüksek Hazırlık Seviyeli Deniz Görev Kuvveti (TURMARFOR), çeşitli platformlarıyla birlikte tatbikatta yer alıyor. Görev Kuvveti'ne yerli ve milli olarak üretilmiş amfibi tank çıkarma gemimiz TCG Sancaktar komuta ediyor. Türkiye'nin, söz konusu NATO görevini 1 Ocak 2023 itibarıyla İngiltere’den devralması bekleniyor. Sizlere Kaliteli İçerik Sunmaya Devam Ediyoruz. Kanalımıza Abone Olmayı ve Sizler için Büyük emekler ile hazırladığımız videolarımız Beğenmeyi Lütfen Unutmayınız... #Teknikbilgiler...... İş Ortaklığı, Reklam İş Birliği, Ürün Tanıtımı ve Ürün Yerleştirme Çalışmaları için teknikbilgilerr@gmail.com e-mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
F16 DAN 3 KAT  DAHA HIZLI! ŞAHİ 209 ELEKTROMANYETİK TOP   | Şahi 209 Blok 2 Özellikleri ve Gücü
09:46

F16 DAN 3 KAT DAHA HIZLI! ŞAHİ 209 ELEKTROMANYETİK TOP | Şahi 209 Blok 2 Özellikleri ve Gücü

F16 DAN 3 KAT DAHA HIZLI! ŞAHİ 209 ELEKTROMANYETİK TOP | Şahi 209 Blok 2 Özellikleri ve Gücü #şahitopu #elektromanyetiktop ŞAHİ 209 Blok 2 Elektromanyetik Top Sisteminin saha testleri başarıyla gerçekleştirildi. ŞAHİ 209 Blok 1 sistemi, 1 megajul güçle 300 gram ağırlığındaki bir mühimmatı 12 kilometre menzile ulaşabiliyor. ŞAHİ 209 Blok 2 ise azami 10 megajul darbeli güç kaynağı ve 7 metre namlu uzunluğuyla 35 mm’lik 1000 gramlık hipersonik hızlı bir mermiyi 50 kilometre menzile ulaştırabilecek. ŞAHİ 209, YETEKNOLOJİ A.Ş. tarafından %100 milli – %95 yerli imkânlarla, şirketin kendi öz kaynaklarıyla üretilen bir sistemdir. Elektromanyetik fırlatma sistemini (EMFS) silahının diğer klasik savunma sistemlerinden önemli kılan üstünlükleri; Mühimmatın ses hızının katlarca üzerine çıkarak Hipersonik hızlara erişebilmesi, üstün tahrip gücü, mevcut top-roket mühimmatının bin katı enerjiye sahip olması ve imha kapasitesi, top mermisi fiyatına füze menzilinde atış yapabilmesi, radara yakalanmayan ve karşı önlemi olmayan bir sistem olması sayılabilir. Elektromanyetik fırlatma sistemini (EMFS) dünyada dört ülke geliştirebiliyor. ŞAHİ ismi, İstanbul kuşatması esnasında Fatih’in, İstanbul’un surlarını yıkmakta kullandığı en etkili silah olan Bir nevi çağ açıp çağ kapatan topun adıdır. 209 sayısı ise milattan önce 209 yılında kurulan ilk Türk Kara Kuvvetleri’nden geliyor. Teknik Özellikler: Namlu Uzunluğu: 7 metre Namlu grubu: ~8 ton Güç: 10 Megajule Mermi: 35 mm Mühimmat Ağırlığı: ~1500 gr Menzil: 50 km Hız: Hipersonik (Ses Hızının 6+ Katı) Sizlere Kaliteli İçerik Sunmaya Devam Ediyoruz. Kanalımıza Abone Olmayı ve Sizler için Büyük emekler ile hazırladığımız videolarımız Beğenmeyi Lütfen Unutmayınız... #Teknikbilgiler...... İş Ortaklığı, Reklam İş Birliği, Ürün Tanıtımı ve Ürün Yerleştirme Çalışmaları için teknikbilgilerr@gmail.com e-mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
SAHADA DÜŞMAN HABERLEŞMESİNİ KÖR EDEN SİSTEM!!!  | ASELSAN MİLKAR | MİLLİ KARIŞTIRMA SİSTEMİ
02:52

SAHADA DÜŞMAN HABERLEŞMESİNİ KÖR EDEN SİSTEM!!! | ASELSAN MİLKAR | MİLLİ KARIŞTIRMA SİSTEMİ

SAHADA DÜŞMAN HABERLEŞMESİNİ KÖR EDEN SİSTEM!!! | ASELSAN MİLKAR | MİLLİ KARIŞTIRMA SİSTEMİ #milkar #aselsan #savunmasanayi #savunmasanayi MİLKAR-3A3 MİLKAR-3A3 Mobil V/UHF Elektronik Taarruz Sistemi, farklı platformlarda V/UHF frekans bandında haberleşme yapan hedef muhabere sistemlerine Elektronik Taarruz (ET) uygulanması amacıyla geliştirilmiştir. Hedef V/UHF bandı haberleşmesinin engellenmesi, geciktirilmesi veya yanlış bilgi iletimine sebep olunarak dost birliklere taktik sahada avantaj sağlanması amacıyla kullanılmaktadır. Sistemde geniş frekans bandında yüksek RF çıkış gücünü sağlayabilen, hızlı anahtarlamalı, verimli güç kaynağı ile besleme altyapısına sahip Güç Yükselteç Sistemi kullanılmaktadır. Karıştırma sinyalinin hızlı üretilmesi için kullanılan İşaret Birimi ve geniş anlık bant genişliğine sahip Geniş Bant Almaç Birimi sayesinde sisteme Reaktif Karıştırma yeteneği kazandırılmıştır. Bu özelliği sayesinde sistem, taktik sahada frekans atlamalı hedef muhabere sistemlerine karşı etkin bir karıştırma uygulayabilmektedir. Hedef yayınları aramak, yakalamak, temel parametrelerini tespit etmek ve kaydetmek için sisteme, karıştırmaya destek amaçlı Elektronik Destek (ED) yeteneği de kazandırılmıştır. Sistemde karıştırma etkinliğini artırmaya yönelik destek amaçlı, analiz yeteneğine sahip Görev Planlama Yazılımı kullanılmaktadır. MİLKAR-3A3 Sistemi, alt ve üst bant olarak iki araçta yer almaktadır. Kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda belirlenecek bant bölüntüsüne ve araç seçimine göre tek araçta çözüm üretilmesi mümkündür. Sistem şelteri ile birlikte, iklimlendirme birimleri, antenleri ve birincil güç kaynağı jeneratörü, 4×4 araç platformu üzerine ergonomik bir şekilde yerleştirilmiştir. MİLKAR-3A3 Sistemi, tüm muhteviyatının araç platformu üzerinde taşınabilmesi sayesinde taktik sahada yüksek hareket yeteneğine sahiptir. Karıştırma görevinin icrası sonrası çok kısa bir süre içinde mevzi değiştirebilmektedir (Sıçrama Yeteneği). Sistem, platformdan bağımsız şekilde çalıştırılabilir yapıdadır. İhtiyaçlar doğrultusunda sistemin farklı platformlara entegrasyonu yapılabilir. Sizlere Kaliteli İçerik Sunmaya Devam Ediyoruz. Kanalımıza Abone Olmayı ve Sizler için Büyük emekler ile hazırladığımız videolarımız Beğenmeyi Lütfen Unutmayınız... #Teknikbilgiler...... İş Ortaklığı, Reklam İş Birliği, Ürün Tanıtımı ve Ürün Yerleştirme Çalışmaları için teknikbilgilerr@gmail.com e-mail adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.
bottom of page